Historia

Chór No Saints to nowa i świeża inicjatywa muzycznych pasjonatów w Trójmieście. Narodził się zupełnie spontanicznie i jak to często bywa w takich sytuacjach przerodził się w żywą, aktywną i pełną radości grupę ludzi kochających śpiewać.

Pomysł na zespół rozkwitł w niezwykłej, charyzmatycznej, przepełnionej miłością do muzyki i bezsprzecznie lekko szalonej dyrygentki Karoliny Adamiak-Pruś. Ogromna pasja mieszcząca się w tej niewielkiej osóbce doprowadziła do tego, że osoby uczestniczące w próbach wpadają jak śliwka w kompot i niezaprzeczalnie zarażają się siłą muzyki gospel. Tam rodzi się ogień uwalniany na koncertach.

Co z pewnością dodaje nam niezwykłości to fakt, że w skład naszej grupy wchodzą zawodowi wokaliści jak i absolutni amatorzy. Większość to studenci lub absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ludzie z taką samą pasją i miłością do muzyki jak Karolina. W to grono wmieszana jest garstka amatorów, którzy od swoich zawodowych kolegów czerpie inspirację i naukę. Samemu dodając swój zapał i nieoszlifowany jeszcze talent. Razem tworzy to mieszankę wybuchową i ogromną radość śpiewu i wspólnego działania.

Dlaczego właśnie gospel? Wszyscy wierzymy, że nie ma lepszego wyrazu miłości niż właśnie poprzez śpiew. Na nasz repertuar składa się wszystko to, co tak na prawdę chcemy wypowiedzieć. W naszych szeregach znajdują się wokaliści o znacznych, pomimo młodego wieku, osiągnięciach na polskiej scenie muzycznej. Laureaci festiwali i konkursów muzycznych. Artyści z własnym dobytkiem muzycznym, utalentowani twórcy, którzy z chęcią piszą teksty i tworzą muzykę na potrzeby No Saints.

Przede wszystkim chcemy podzielić się ze wszystkimi naszą pasją i energią. Posłuchajcie, zaśpiewajcie z nami, cieszcie się słowem i dzielcie się szczęściem, które do Was wysyłamy.